Százhúsz éve alakult a Nagypénteki Református Társaság

2013. április 09., címkék: évfordulók, nagypénteki református társaság, ifjúsági misszió

1893 nagypéntekén néhány lelkes fővárosi egyháztag az istentisztelet után Dr. Kecskeméthy Csapó István lelkész-helyettes ünnepi beszédén elmélkedve sétálgatott hazafelé. Éppen a Megváltó szeretetéről beszélgettek, amikor megpillantottak egy elhanyagolt külsejű kisfiút az utcán. A gyermek elhagyatottsága, a szemében égő vad tűz annyira megindította a társaságot, hogy fontolóra vették egy, a legszegényebb gyermekek gyámolításával foglalkozó egyesület alapításának tervét.